Pranie dywanów

Pralnia Dywanów Aladyn to nowoczesna pralnia wykorzystująca technologie i przemysłowe środki czystości zagranicznych firm. est to firma posiadająca pełen pakiet przemysłowych maszyn potrzebnych do wyprania dywanów metodą „na wskroś” (na wylot) polega to na całkowitym zmoczeniu runa i osnowy dywanu, gdzie podczas prania detergent przebija się na wylot przez dywan, czyszcząc go w pełnym wymiarze. Jest to metoda dająca najlepszy efekt nieporównywalny do prania odkurzaczem piorącym potocznie zwanym „karcher”.

Przedstawiamy Państwu proces prania dywanów metodą na wskroś:

Dywan jest odbierany od klienta, mierzony i znakowany, otrzymuje swoją metkę i numer, następnie jest trzepany trzepaczką mechaniczną, która gwarantuje porządne wytrzepanie, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii.

Następnie dywan jest odkurzany i płukany. Po wstępnym płukaniu odbywa się pranie za pomocą automatu szorującego z jednoczesnym dozowaniem odpowiedniej chemii do danego dywanu, i ponownie jest płukany czystą wodą pod bezpiecznym ciśnieniem. Potem zaś zwijany jest w rulon i umieszczany w specjalistycznej wirówce do dywanów.

Wirówka ma długość 3,2m bębna roboczego i posiada 1450 obrotów na minutę, dzięki czemu dywan jest niemalże suchy co skraca czas schnięcia i podnosi jakość, gdyż 94% wody, resztek brudu i chemii wylatuje z dywanu pozostawiając go czystym i pachnącym.

Następnie dywan trafia do suszarni, gdzie przez kilka godzin schnie, a gdy jest już suchy zostaje ponownie odkurzony i przechodzi kontrole jakości po czym jest pakowany i gotowy do transportu.

Ponieważ dywan działa jak gigantyczny filtr powietrza w domu, zbierając brud, bakterie, piasek, kurz, sierść zwierząt domowych, pyłki, włosy i nasz ciągle łuszczący się naskórek, którym żywią się ROZTOCZA. Tak jak można oczyścić lub wymienić filtr w odkurzaczu czy samochodzie, dywan należy regularnie prać.

Dzięki regularnemu praniu twój dywan długo będzie wyglądał jak nowy a w domu znowu będzie świeżo.

Chodzimy po naszych dywanach, nasze dzieci się na nich bawią, a nasze zwierzaki często na nich śpią. Wszystko to wystawia i naraża nasze dywany na działanie kurzu, brudu, wilgoci i różnych rozlań. Dywan, który nie jest regularnie czyszczony, nie tylko będzie wyglądać brzydko i pachnieć nieprzyjemnie. Będzie także kumulować w sobie alergeny i stawać się wylęgarnią roztoczy i różnego rodzaju bakterii, które mogą stać się zagrożeniem dla naszego zdrowia – szczególnie zdrowia naszych dzieci.

Aby Twój dywan dłużej wyglądał jak nowy trzeba pamiętać o jego regularnym odkurzaniu, usuwaniu plam oraz o profesjonalnym praniu przynajmniej raz a najlepiej dwa razy w roku. Nadmierne ilości piasku, kurzu i innych zanieczyszczeń, które kumulują się w dywanie działają jak ścierniwo i trwale uszkadzają włókna dywanu powodując przedwczesne jego zużycie.

Na początku naszej przygody z praniem również praliśmy metodą ekstrakcyjną (odkurzaczem), dało nam to doświadczenie i pokazało na czym świat stoi…

Głównymi grzechami prania dywanów u klienta w domu za pomocą odkurzacza Karcher jest to, że: dywan nie jest wytrzepany przed praniem i brudy których nie wyciągnie zwykłe odkurzanie, nadal zalegają w dywanie będąc razem z nim prane. Kolejną sprawą jest powierzchowne wypranie włosia dywanu (wierzchnia warstwa materiału), a jego dolna część głęboko w runie jest nadal brudna. Po tak wykonanym praniu , dywan nie jest płukany, co powoduje schniecie dywanu wraz z detergentem a to w rezultacie daje się odczuć dla alergików, ale przede wszystkim powoduje szybsze brudzenie się dywanu , gdyż nowo nanoszony brud rozpuszcza się od detergentu który w nim jest. Takie pranie starcza na krótki okres czasu.

Pozostaje ostateczna kwestia…- suszenie na podłodze to ryzykowna opcja, ponieważ gdy zajdzie przemoczenie dywanu mogą państwu popuchnąć i poodpadać panele a co gorsza dywan może po prostu zbutwieć i pozostanie nieprzyjemny zapach na wiele dni.

Czy zatem warto prać dywan w domu ?

Wszystko to przepracowaliśmy zdobywając wiedzę i doświadczenie dlatego też powzięliśmy inwestycje, które dzięki odpowiednim maszynom wykluczyły problemy opisane powyżej.